Resultat för 2016

Visa år: 2015, 2016

Visa grupp: Alla, Damer, Herrar, 25 år eller yngre, 60 år eller äldre, Mitt första swimrun, Var med på Bergshamrarundan förra året

Sortera efter: placering, startnummer

Placering Startnummer Namn
Klubb/stad
Klubb/stad Tid
1 38 Gyllensvärd, Harald
Bergshamra
Bergshamra 42.29
2 42 Richardson, Matt X.
Sporting Gentlemen's Society
Sporting Gentlemen's Society 43.23
3 22 Rörvik, Kim
Recreo Naprapati
Recreo Naprapati 44.41
4 18 Narciso, David
MIL
MIL 45.02
5 34 Carlsson, Jesper
ESIK
ESIK 45.07
6 39 Lycksell, Roland
Lidingö Triathlon
Lidingö Triathlon 45.12
7 11 Olsson, Hjalmar
Ålkistan Ålers
Ålkistan Ålers 45.38
8 55 Sandström, Gustaf
47.26
9 27 Dahlquist, Adam
Bergshamra
Bergshamra 47.40
10 52 Linde, Johan
Team Hufs
Team Hufs 47.58
11 8 Kanslätt, Niklas
IFK Bergshamra
IFK Bergshamra 48.10
12 58 Nyberg, Stefan
Hässelby
Hässelby 48.15
13 9 Sundström, Oscar
BK Dykardojja
BK Dykardojja 48.34
14 49 Hedin, Niclas
Sundbyberg
Sundbyberg 49.02
15 48 Edström, Marcus
Prana JJ
Prana JJ 49.33
16 40 Karlsson, Anna
49.36
17 17 Grimes, Daniel
Bergshamra
Bergshamra 49.44
18 6 Österling, Stefan
Bergshamra
Bergshamra 49.45
19 60 Olsson, Sara
49.46
20 24 Guttormsdóttir, Linda
MammaFit
MammaFit 50.15
21 25 Gustafsson, Magnus
Danderyd
Danderyd 50.16
22 1 Regnander, Marcus
Vegan runners
Vegan runners 50.21
23 7 Nilssom, Emil
Prana Jiu Jitsu
Prana Jiu Jitsu 50.37
24 35 Olsson, Oskar
50.41
25 16 Gual, Daniel
SLDK
SLDK 51.46
26 56 Somos, Daniel
Solna
Solna 51.50
27 15 Nordberg, Claes
West wood
West wood 52.30
28 46 Törnroos, Kristian
Himlabacken Amphibies
Himlabacken Amphibies 53.26
29 28 Eriksson, Mattias
Estudiantes de La Plata
Estudiantes de La Plata 54.11
30 14 Svensson, Nils
Bergshamra
Bergshamra 54.14
31 68 Svantegård, Magnus
Team Framåt
Team Framåt 54.57
32 54 Andersson, Anders
Sollentuna
Sollentuna 54.58
33 43 Knutsson, Gabriella
Bergshamra
Bergshamra 55.00
34 67 Lundberg, Joel
Stockholm
Stockholm 55.10
35 21 Skinner, Andres
55.14
36 37 Dagnell, Charlotta
Bergshamra
Bergshamra 55.23
36 53 Järnbrink, Roger
55.23
38 59 Olson, Pontus
Breviksnäs Simsällskap
Breviksnäs Simsällskap 56.01
39 61 Hedberg, Sebastian
TAHF
TAHF 56.42
40 30 Grönstedt, Rebecka
56.50
41 65 Witkowsky, Patrik
Sundsvall
Sundsvall 56.58
42 57 Blomsteöm, Hanna
BFK
BFK 57.34
43 51 Karlberg, Tina
Lidingö
Lidingö 57.49
44 12 Ripa, Carl
58.16
45 47 Narciso, Darwin
MIL
MIL 58.29
46 4 Sjöholm, Anna-Karin
Mammafit
Mammafit 59.08
47 3 Arvidsson, Per-Anders
Bergshamra
Bergshamra 1.01.00
48 36 Lindström, Christian
1.02.09
49 41 Hållstedt, Julius
Bergshamra ligos
Bergshamra ligos 1.02.58
50 50 Björk, Cecilia
Tullinge
Tullinge 1.05.26
51 69 Dierauer, Matthias
Ride of Hope
Ride of Hope 1.05.59
52 31 Heimer, Anders
ESIK
ESIK 1.07.58
53 66 Bombor, Susann
Fanta2
Fanta2 1.08.24
54 29 Young, Patrick
Täby
Täby 1.10.41
55 13 Lamming, Peter
Bibliotekets Vänner
Bibliotekets Vänner 1.10.53
56 10 Godinez, Luie
1.13.08
57 33 Bajramovic, Haris
ESIK
ESIK 1.17.08
58 32 Frisk, Caroline
1.17.46
59 45 Tingström, Emilie
Uppsala
Uppsala 1.21.56
DNS 2 Lindblom, Jenny
Vegan Runners IK
Vegan Runners IK -
DNS 63 Garlapati, Raghu
ESIK
ESIK -
DNS 19 Rauge, Caroline
-
DNS 5 Östberg, Tobias
-
DNS 20 Linnros, Fanny
-
DNS 44 Goldea, Paula
Allt för fötter
Allt för fötter -
DNS 64 Bång, Claes
Bergshamra
Bergshamra -
DNS 23 Sundholm, Anders
-
DNS 62 Söderdahl, Carl
ENSKEDE
ENSKEDE -
DNS 26 Hallström, Claes
Team trött
Team trött -

DNS = Tävlande startade inte
DNF = Tävlande fullföljde inte loppet