Resultat för 2016

Visa år: 2015, 2016

Visa grupp: Alla, Damer, Herrar, 25 år eller yngre, 60 år eller äldre, Mitt första swimrun, Var med på Bergshamrarundan förra året

Sortera efter: placering, startnummer

Placering Startnummer Namn
Klubb/stad
Klubb/stad Tid
22 1 Regnander, Marcus
Vegan runners
Vegan runners 50.21
DNS 2 Lindblom, Jenny
Vegan Runners IK
Vegan Runners IK -
47 3 Arvidsson, Per-Anders
Bergshamra
Bergshamra 1.01.00
46 4 Sjöholm, Anna-Karin
Mammafit
Mammafit 59.08
DNS 5 Östberg, Tobias
-
18 6 Österling, Stefan
Bergshamra
Bergshamra 49.45
23 7 Nilssom, Emil
Prana Jiu Jitsu
Prana Jiu Jitsu 50.37
11 8 Kanslätt, Niklas
IFK Bergshamra
IFK Bergshamra 48.10
13 9 Sundström, Oscar
BK Dykardojja
BK Dykardojja 48.34
56 10 Godinez, Luie
1.13.08
7 11 Olsson, Hjalmar
Ålkistan Ålers
Ålkistan Ålers 45.38
44 12 Ripa, Carl
58.16
55 13 Lamming, Peter
Bibliotekets Vänner
Bibliotekets Vänner 1.10.53
30 14 Svensson, Nils
Bergshamra
Bergshamra 54.14
27 15 Nordberg, Claes
West wood
West wood 52.30
25 16 Gual, Daniel
SLDK
SLDK 51.46
17 17 Grimes, Daniel
Bergshamra
Bergshamra 49.44
4 18 Narciso, David
MIL
MIL 45.02
DNS 19 Rauge, Caroline
-
DNS 20 Linnros, Fanny
-
35 21 Skinner, Andres
55.14
3 22 Rörvik, Kim
Recreo Naprapati
Recreo Naprapati 44.41
DNS 23 Sundholm, Anders
-
20 24 Guttormsdóttir, Linda
MammaFit
MammaFit 50.15
21 25 Gustafsson, Magnus
Danderyd
Danderyd 50.16
DNS 26 Hallström, Claes
Team trött
Team trött -
9 27 Dahlquist, Adam
Bergshamra
Bergshamra 47.40
29 28 Eriksson, Mattias
Estudiantes de La Plata
Estudiantes de La Plata 54.11
54 29 Young, Patrick
Täby
Täby 1.10.41
40 30 Grönstedt, Rebecka
56.50
52 31 Heimer, Anders
ESIK
ESIK 1.07.58
58 32 Frisk, Caroline
1.17.46
57 33 Bajramovic, Haris
ESIK
ESIK 1.17.08
5 34 Carlsson, Jesper
ESIK
ESIK 45.07
24 35 Olsson, Oskar
50.41
48 36 Lindström, Christian
1.02.09
36 37 Dagnell, Charlotta
Bergshamra
Bergshamra 55.23
1 38 Gyllensvärd, Harald
Bergshamra
Bergshamra 42.29
6 39 Lycksell, Roland
Lidingö Triathlon
Lidingö Triathlon 45.12
16 40 Karlsson, Anna
49.36
49 41 Hållstedt, Julius
Bergshamra ligos
Bergshamra ligos 1.02.58
2 42 Richardson, Matt X.
Sporting Gentlemen's Society
Sporting Gentlemen's Society 43.23
33 43 Knutsson, Gabriella
Bergshamra
Bergshamra 55.00
DNS 44 Goldea, Paula
Allt för fötter
Allt för fötter -
59 45 Tingström, Emilie
Uppsala
Uppsala 1.21.56
28 46 Törnroos, Kristian
Himlabacken Amphibies
Himlabacken Amphibies 53.26
45 47 Narciso, Darwin
MIL
MIL 58.29
15 48 Edström, Marcus
Prana JJ
Prana JJ 49.33
14 49 Hedin, Niclas
Sundbyberg
Sundbyberg 49.02
50 50 Björk, Cecilia
Tullinge
Tullinge 1.05.26
43 51 Karlberg, Tina
Lidingö
Lidingö 57.49
10 52 Linde, Johan
Team Hufs
Team Hufs 47.58
36 53 Järnbrink, Roger
55.23
32 54 Andersson, Anders
Sollentuna
Sollentuna 54.58
8 55 Sandström, Gustaf
47.26
26 56 Somos, Daniel
Solna
Solna 51.50
42 57 Blomsteöm, Hanna
BFK
BFK 57.34
12 58 Nyberg, Stefan
Hässelby
Hässelby 48.15
38 59 Olson, Pontus
Breviksnäs Simsällskap
Breviksnäs Simsällskap 56.01
19 60 Olsson, Sara
49.46
39 61 Hedberg, Sebastian
TAHF
TAHF 56.42
DNS 62 Söderdahl, Carl
ENSKEDE
ENSKEDE -
DNS 63 Garlapati, Raghu
ESIK
ESIK -
DNS 64 Bång, Claes
Bergshamra
Bergshamra -
41 65 Witkowsky, Patrik
Sundsvall
Sundsvall 56.58
53 66 Bombor, Susann
Fanta2
Fanta2 1.08.24
34 67 Lundberg, Joel
Stockholm
Stockholm 55.10
31 68 Svantegård, Magnus
Team Framåt
Team Framåt 54.57
51 69 Dierauer, Matthias
Ride of Hope
Ride of Hope 1.05.59

DNS = Tävlande startade inte
DNF = Tävlande fullföljde inte loppet